قبل از حضور با شماره های مطب در تماس باشید

صفحه اصلی / زیبایی صورت / حقایقی که در مورد جراحی بینی فانتزی نمی دانید
هزینه-جراحی-بینی-فانتزی

حقایقی که در مورد جراحی بینی فانتزی نمی دانید

آنچه می خوانید...

جراحی بینی فانتزی که یکی از انواع روش های جراحی بینی شناخته می شود، می تواند بینی فرد متقاضی را به اندازه ای بسیار کوچک رسانده و نوک آن را سر بالا کند. این نوع عمل بینی بیشتر در افرادی که بینی های استخوانی دارند نتیجه‌ی مطلوبی می دهد. همچنین این جراحی برای صورت های کوچک مناسب تر و جذاب تر است.

علاوه بر این جراحی، در علم رینوپلاستی نوعی دیگر از عمل های بینی به نام جراحی بینی نیمه فانتزی نیز وجود دارد. جراحی بینی نیمه فانتزی یکی از پرطرفدارترین روش های جراحی بینی خانم ها می باشد که ترکیبی از جراحی بینی طبیعی و فانتزی است. در این روش جراحی نوک بینی کمی بالا می آید و قوس کمی نیز در نمای جانبی آن ایجاد شود. همه‌ی این تغییرات در حالی است که ظاهر طبیعی بینی حفظ خواهد شد. به طور کلی می توان گفت تغییرات ایجاد شده در جراحی نیمه فانتزی به صورتی است که بینی فرد بیش از حد غیر طبیعی و یا فانتزی به نظر نرسد. ما در ادامه به بررسی جراحی بینی فانتزی خواهیم پرداخت. همچنین در انتها نیز شما را با روش طبیعی اصلاح بینی آشنا خواهیم کرد.

جراحی-بینی-فانتزی
جراحی-بینی-عروسکی

جراحی بینی فانتزی چیست؟

جراحی بینی فانتزی نوعی جراحی پلاستیک اصلاح شکل بینی شناخته می شود که به آن عمل بینی باربی یا دالی نیز می گویند. در این جراحی، بینی شکل کوچکتری از حد معمول به خود می‌گیرد و همچنین همانطور که گفته شد نوکش به سمت بالا بلند خواهد شد. چنانچه بینی هایی که بر روی آن ها عمل فانتزی بینی صورت می گیرد توسط بهترین جراح بینی انجام نشود، ممکن است کاملا مصنوعی به نظر برسند. این موضوع به این خاطر است که پشت بینی بیش از حد خمیده می‌شود و نوک بینی نیز بیش از حد به بالا می‌رود. به طور کلی می توان گفت طی این جراحی بینی کاملا از حالت طبیعی خود خارج خواهد شد. اما با وجود همه‌ی مسائلی که گفته شد این جراحی بینی محبوبیت و درخواست بسیاری از طرف خانم ها دارد.

توجه داشته باشید بینی های عروسکی برای هر چهره ای مناسب نیستند. در جراحی بینی فانتزی بینی شکل کوچکتری از حد معمول به خود می‌گیرد و نوک آن نیز به سمت بالا بلند خواهد شد.

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی، ترکیبی از جراحی بینی فانتزی و طبیعی است. قوس ایجاد شده در این جراحی کمتر از میزان قوس ایجاد شده در جراحی فانتزی بینی است. این موضوع باعث می‌شود بینی ای که تحت انجام این عمل قرار می گیرد نسبت به مدل های فانتزی تر، خمیدگی کمتری داشته باشد. به طور کلی می‌توان گفت این جراحی بینی برای افرادی که تمایل شان داشتن بینی ای با شکل طبیعی است، مناسب می باشد.

در مدل جراحی نیمه فانتزی بینی، پزشک سعی می کند سایز و شکل بینی را با سایر قسمت های صورت هماهنگ کند.

نکاتی در مورد انجام جراحی بینی فانتزی

 • یکی از الزامات مورد نیاز انجام جراحی بینی فانتزی، داشتن بینی ای با پوست نازک و غضروفی قوی است. به همین علت افرادی که بینی های گوشتی دارند،کاندیدا های مناسبی برای انجام این عمل نیستند. به این خاطر که بینی های گوشتی دارای غضروفی ضعیف و پوستی شل و ضخیم هستند. بهترین استراتژی برای عمل این نوع بینی ها انجام جراحی بینی طبیعی است.
 • در عمل نیمه فانتزی بینی، زاویه‌ی بین بینی و لب بالایی فرد متقاضی به 90 تا 100 درجه می رسد. در نوع کامل فانتزی جراحی، این زاویه به 105 درجه می رسد. توجه داشته باشید اگر این زاویه‌ بیش از 105 درجه بشود، شکل بینی بسیار مصنوعی خواهد شد.
 • اگر می‌خواهید جراحی فانتزی بینی را انجام دهید، در جلسه‌ی مشاوره‌ی قبل از عمل با جراح در مورد واجد شرایط بودن خود صحبت کنید. اگر پزشک تان تشخیص داد که انجام این عمل برای شما مناسب نیست، اصرار نورزید.

چه افرادی کاندیدای مناسب برای انجام جراحی بینی فانتزی هستند؟

در درجه‌ی اول، افرادی که نسبت به سایر قسمت های صورت خود بینی بزرگتری دارند، کاندیدا های مناسب انجام جراحی بینی فانتزی هستند. توجه داشته باشید همانطور که گفته شد، کوچک کردن بینی به صورت فانتزی برای همه‌ی افراد مناسب نیست. در درجه‌ی دوم، کوچک کردن بینی به شکل فانتزی در عملکرد تنفسی بینی محدودیت هایی به وجود می آورد. به همین علت افرادی که از مشکلات تنفسی رنج می برند و یا مستعد ابتلا به این مدل اختلالات هستند، نباید جراحی های فانتزی بینی را انجام دهند.

افرادی که نسبت به سایر قسمت های صورت خود بینی بزرگتری دارند، کاندیدا های مناسب انجام این عمل هستند.

تفاوت جراحی بینی فانتزی و جراحی طبیعی بینی

جراحی طبیعی یا نرمال بینی، یکی دیگر از استراتژی‌های جراحی بینی است که در مقایسه با استراتژی‌های فانتزی، به شکلی ساده‌تر صورت می‌گیرد. توجه داشته باشید ساده بودن این عمل به این معنا نیست که طی انجام آن برخی از عیوب اصلی بینی حفظ می شود. بلکه به این معناست، تغییراتی که در جراحی طبیعی بینی صورت می گیرد نسبت به جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی کمتر خواهد بود. در این جراحی سعی می شود بینی با سایر قسمت های صورت هماهنگی کامل داشته باشد. علاوه بر این پس از جراحی بینی طبیعی، افراد متقاضی ویژگی های آشکاری بر روی بینی خود مثل جای زخم و بخیه نخواهند داشت و سوراخ های بینی نیز خیلی کوچک تر نخواهند بود. به عبارت دیگر می توان گفت ممکن است دوستان و آشنایان فرد، بعد از عمل، متوجه هیچ گونه تغییراتی نشوند.

در جراحی طبیعی بینی فقط عیوب ظاهری بینی افراد برطرف می شود و نوک بینی نیز به شکلی غیر طبیعی باریک و یا صاف در نخواهد آمد. همچنین مهم ترین ویژگی این جراحی عدم ایجاد انحنا در بینی است.

جراحی-زیبایی-بینی
جراحی-زیبایی-بینی
رفع-قوز-بینی

جنبه های اصلی عمل طبیعی بینی

 • اضافه کردن غضروف به موقعیت آناتومیک طبیعی بینی.
 • حفظ غضروف برای به حداقل رساندن عدم تقارن بینی.
 • استفاده‌ی حداقلی از گرافت های نوک بینی که باعث ایجاد بینی تیز می شود.
 • حداقل میزان سر بالا کردن نوک بینی، برای جلوگیری از کشیده شدن بیش از حد بینی به سمت بالا.
 • اجتناب از دادن انحنای بیش از حد به بینی.
 • جلوگیری از ایجاد شدن بافت اسکار.
 • در صورت ایجاد شدن بافت اسکار، به علت کوتاه بودن زمان بهبودی از ماندگاری بافت جلوگیری می شود.
 • نگه داشتن غضروف کافی برای جلوگیری از بسته شدن سوراخ های بینی.

بهترین جراح بینی فانتزی

با توجه به حساسیت جراحی بینی فانتزی، باید قبل از عمل به دنبال بهترین جراح بینی فانتزی باشید که تجربه و مهارت لازم را داشته باشد تا بینی شما متناسب با سایر اجزای صورت عمل شود و با فرم کلی صورت همخوانی داشته باشد. شما می توانید از طریق جستجو در شبکه های اجتماعی، گوگل، مشاهده نمونه کارها و پرس و جو از آشنایان و دوستانی که این جراحی را انجام داده اند، بهترین جراح بینی فانتزی را پیدا کنید.

هزینه جراحی بینی فانتزی

هزینه جراحی بینی فانتزی برای افرادی که قصد جراحی دارند از اهمیت بالایی برخوردار است و بسیاری از آن ها به دنبال هزینه پایین و مناسب هستند. اما توجه به این نکته بسیار مهم است که انجام کار با کیفیت با نتایج مطلوب اهمیت بیشتری نسبت به هزینه آن دارد. عواملی مانند فرم اولیه بینی، روش جراحی، مشکلات بینی، پیچیدگی های عمل، شرایط بیمار، هزینه های جانبی مانند آزمایشات قبل جراحی و عکسبرداری، دستمزد پزشک و … در تعیین هزینه موثر می باشند.

دکتر محمدرضا عرب

فارغ التحصیل فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 1399 فارغ التحصیل تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال 1388 فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان سال 1381 سابقه 5 سال جراحی های متعدد و موفق در زمینه جراحی عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *