قبل از حضور با شماره های مطب در تماس باشید

صفحه اصلی / جراحی زیبایی بدن / اندام ایده آل و جذاب با پیکرتراشی
هزینه-پیکر-تراشی

اندام ایده آل و جذاب با پیکرتراشی

آنچه می خوانید...

در اثر عوامل مختلفی مانند افزایش سن، عادات تغذیه ای نامناسب، عدم تحرک، بیماری و … حجم چربی در نقاط مختلف بدن مانند شکم، پشت، پهلو، ران و … افزایش پیدا می کند. خوشبختانه با استفاده از جراحی پیکرتراشی می توان چربی های موضعی ناحیه شکم و پهلو را از بین برد و به اندامی خوش فرم و جذاب دست پیدا کرد. امروزه پیکرتراشی به یکی از پر طرفدارترین جراحی های زیبایی تبدیل شده است. هدف از پیکرتراشی، دستیابی به اندام ایده آل و رفع چربی های اضافه نقاط مختلف بدن توسط روش های مختلف می باشد. در این م قصد داریم درباره پیکر تراشی اطلاعات جامع و مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه با ما همراه باشید…

پیکر تراشی چیست؟

پیکرتراشی یا body contouring، روشی برای کاهش حجم چربی بدن و لاغری نواحی مختلف به فرم و شکل دلخواه می باشد. با استفاده از تکنیک های مختلفی مانند لیپوساکشن و لیپوماتیک می توان این کار را انجام داد. زمانی که میزان چربی کم باشد، معمولا از روش لیپوماتیک انجام می شود. اما زمانی که حجم چربی در بدن فرد زیاد باشد و جراح بخواهد نمای کلی خوبی به ناحیه مورد نظر بدهد، از جراحی لیپوساکشن استفاده می شود. پیکرتراشی، خارج نمودن چربی های اضافه از نقاط مختلف بدن می باشد که سبب لاغر موضعی در آن نواحی شده و تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی توسط بهترین جراح پلاستیک انجام می شود.

انواع روش های پیکرتراشی

برای رفع چربی های اضافه و تناسب اندام در بدن فرد، جراح پلاستیک از متدها و روش های مختلفی استفاده می کند. معمولا از روش هایی مانند لیپوماتیک، لیپوساکشن، لیپولیز، ابدومینوپلاستی و …  برای پیکرتراشی استفاده می شود. تشخیص اینکه کدام روش برای شما مناسب است توسط جراح مشخص صورت می گیرد. که در ادامه به توضیح برخی از آن های می پردازیم:

پیکرتراشی با لیپوماتیک

در صورتی که حجم چربی بدن فرد کم باشد و پوست شکم از خاصیت کشسانی خوبی برخوردار باشد، از روش لیپوماتیک استفاده می شود. برای انجام این کار، سوراخی کوچک حدود 3 الی 5 میلی متر ایجاد می شود. در این روش از کانولای مرتعش استفاده می شود که این ارتعاش و لرزش ها سبب از بین رفتن بافت چربی می شود. خروج چربی ها هم به صورت مایع انجام شده و این کار باعث می شود که نمای شکم پس از جراحی بهبود پیدا کند. از مزایای این روش، این است که چربی های خارج شده توسط عمل لیپوماتیک را می توان در نواحی دیگر بدن مانند باسن تزریق کرد و همزمان با این جراحی، فرم دهی به نواحی دیگر بدن نیز انجام داد. پس از عمل لیپوماتیک باید گن مخصوصی بپوشید و نکات و مراقبت های بعد عمل نیز به دقت انجام دهید.

پیکرتراشی با لیپوساکشن

پیکرتراشی

برای انجام جراحی لیپوساکشن، برشی کوچک در ناحیه مورد نظر زده شده و توسط لوله ای به نام کانولا چربی مکش شده و خارج می شود. از این روش در شرایطی ایجاد می شود که حجم چربی بدن فرد زیاد باشد. بر خلاف لیپوماتیک، چربی های خارج شده از این روش قابل استفاده نیستند، به دلیل اینکه چربی های اضافه که در زیر پوست قرار دارند ابتدا توسط حرارت سوزانده شده سپس از بدن خارج می شوند. دوران نقاهت این روش نیز بیشتر از لیپوماتیک می باشد.

اقدامات قبل از پیکرتراشی

مهم ترین کار قبل از جراحی پیکراشی، یافتن جراح پلاستیک با تجربه و دانش بالا می باشد تا این جراحی با بهترین نتایج همراه باشد. قبل از انجام پیکرتراشی باید توسط جراح مورد معاینه و بررسی قرار بگیرید. برای انجام پیکرتراشی باید وزن مناسبی داشته باشید و در صورت مصرف دارو یا ابتلا به بیماری باید حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

پیکر تراشی لیپوماتیک و مزایای آن

  • چربی های زیر پوست را یکدست می کند و همانند سایر دستگاه های مکش، چربی های زیر پوست را خارج نمی کند.
  • به دست آمدن فرم صحیح بدن در 2 هفته.
  • جمع شدن و فرم دادن به پوست که از عمل جراحی هم بهتر است.
  • در این عمل جراحی از بی حسی موضعی استفاده می گردد.
  • ورم کردن و ایجاد ترشحات در این عمل جراحی خیلی مختصر است.
  • احتمال ایجاد عفونت خیلی پایین است.
  • آمبولیسم چربی ها خیلی کم است و تا به حال هیچ گونه پرونده ای گزارش نشده است.
  • نیازی به بستری شدن فرد در بیمارستان نیست و پس از عمل مرخص خواهد شد.
  • کرختی و صدمه بدنی در این عمل جراحی خیلی کمتر از دیگر جراحی هاست.
  • ایمن، تاثیرگذار و راحت است.
پیکر تراشی لیپوماتیک و مزایای آن

در صورتی که کانولا هیچ گونه بافت چربی ای را پیدا نکند، سیستم امنیتی اجازه توقف فوری را صادر می کند.

داشتن درد مختصر یا کم درد بودن عمل.

به پوست امکان انقباض بسیار خوبی می دهد.

بهبودی سریع و دوره نقاهت کوتاه مدت.

نسبت به سایر جراحی ها کم هزینه تر است.


عوامل موثر در تعیین هزینه پیکرتراشی


موارد زیر می توانند در بیشتر شدن هزینه عمل تاثیر گذار باشند:
• بیمارستان یا مطبی که عمل جراحی در آن انجام می گردد.
• دستمزد پزشکی که برای عمل انتخاب کرده اید.
• تجهیزات و وسائلی که در هنگام جراحی و بعد از آن استفاده می شوند.
• عضوی از بدن که باید عمل گردد.
• اگر نیاز به بستری باشد، هزینه عمل جراحی افزایش پیدا خواهد کرد.
• تعداد عضو هایی از بدن که مورد عمل قرار خواهند گرفت.


عوارض جراحی پیکرتراشی


عوارض پیکرتراشی پس از انجام عمل جراحی در افراد مختلف، با اندازه های متفاوت نمایان می شود. با توجه به محل عمل شده و شیوه های جراحی متفاوت عوارض نیز متفاوت خواهند بود. خطرات و آسیب های پس از عمل با انتخاب صحیح یک جراح باتجربه بسیار کمتر خواهد شد.
پیش از انجام عمل جراحی باید یک مشاوره کاملا دقیق با انجام آزمایش های تخصصی بصورت کامل برای بیمار انجام گردد. پیش از عمل در صورتی که از داروهای خاصی استفاده می کنید حتما آن را به پزشک خود اطلاع دهید. زیرا بسته به شرایط جسمی و روحی بیمار، این امکان هست که به متخصص دیگری برای انجام عمل معرفی گردد.
بسته به مشکلات جسمانی مراجعین، دیگر متخصصان باید حتما برای انجام عمل به جراح زیبایی تاییدیه ارسال کنند. حتی با رعایت این موارد، باز هم امکان بروز عوارض پس از جراحی وجود دارد. بعضی از این عوارض طبیعی هستند و به تدریج برطرف می شوند. از دیگر مواردی که می توان به آن اشاره کرد ایجاد تورم در ناحیه جراحی، تجمع مایعات، درد و ناراحتی و ایجاد کبودی هستند.

در این مطلب به تمامی مضرات و خطراتی که این عمل دارد می پردازیم.
از مهم ترین نگرانی هایی که در مورد عمل پیکر تراشی وجود دارد می توان به عوارض بعد از عمل جراحی اشاره کرد. دقت داشته باشید که هر عمل جراحی از جمله پیکرتراشی بدن هم مانند دیگر عمل ها خطرات و عوارض خاص خود را به همراه دارد. ولی موارد بیان شده مانعی برای انجام این عمل به حساب نمی آیند. زیرا اساسی ترین عواملی که به کم کردن عوارض هر عمل جراحی، کمک می کند، اول مهارت و تجربه جراح و دوم مراقبت و رعایت خود بیمار است.
عوارض این عمل جراحی در هر بخشی از بدن همانند شکم و پهلو، سینه، ران و باسن و بازو کاملا شناخته شده اند و راه حل هایی هم برای پیشگیری و معالجه هم پیش بینی شده است.

در نتیجه بهترین شیوه برای کم کردن دل نگرانی ها در مورد عوارض و ریسک هایی که این عمل دارد، مشورت با متخصص پیکرتراشی و بیان سوالاتتان است. توصیه ما به شما این است که حرف های سایرین را از ذهنتان بیرون کنید و تنها به نظرات پزشک متخصص خود اطمینان کنید.
عمل های جراحی زیبایی امروزه بسیار رایج شده و از محبوبیت بالایی هم برخوردار هستند. از محبوب ترین آن ها می توان به عمل های جراحی زیبایی، از جمله پیکرتراشی بدن اشاره کرد. از مهم ترین علل محبوبیت این عمل ها در بین افراد مختلف می توان دبه رسیدن به ظاهر ایده آل و مورد نظر در کوتاهترین زمان ممکن طی یک جلسه جراحی دانست.

مراقبت های بعد از جراحی پیکرتراشی

انجام درست و به موقع مراقبت ها و دستورالعمل های بعد از جراحی پیکرتراشی نقش بسیار مهمی در روند موفقیت آمیز جراحی و نتیجه مطلوب و اثربخش آن خواهد داشت. پس لازم است تا این مراقبت ها با دقت بالایی انجام شود. پوشیدن گن پس از عمل از شل شدن پوست جلوگیری می کند. پس از جراحی، عادات غذایی نامناسب مانند استفاده از فست فود را کنار بگذارید و رژیم غذایی سالم داشته باشید و آب زیاد بنوشید.

موارد منع پیکرتراشی

معمولا افرادی که چاقی مفرط دارند، کاندیدای مناسبی برای پیکرتراشی نیستند و این جراحی روی آن ها جواب نمی دهد. همچنین افرادی که بیماری هایی مانند هموفیلی، دیابت، ناراحتی قلبی و … دارند نمی توانند این جراحی را انجام دهند. افرادی که الکل، دخانیات یا داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنند باید حتما قبل از جراحی مصرف آن ها را قطع نمایند.

کلام آخر

در این مقاله درباره پیکرتراشی که روشی محبوب و پرطرفدار برای رفع چربی اضافه و رسیدن به یک اندام زیبا و ایده آل می باشد، صحبت کردیم. پیکرتراشی، شامل مجموعه ای از تکنیک ها می باشد که توسط آن فرد می تواند به تناسب اندام برسد. این جراحی می تواند در مدت زمان کمی نتیجه موثر و ایده آل خود را بگذارد.

دکتر محمدرضا عرب

فارغ التحصیل فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 1399 فارغ التحصیل تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال 1388 فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان سال 1381 سابقه 5 سال جراحی های متعدد و موفق در زمینه جراحی عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *